SOLHAN KAYMAKAMLIĞI RESMİ İNTERNET SİTESİNE HOŞGELDİNİZ… WELCOME TO THE OFFICIAL WEBSITE SOLHAN DISTRICT ...
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 
Giriş 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler / Haber Paylaşma  >>   Haber Arşivi

     English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified
 BİNGÖL İKİNCİSİ SOLHAN YİBO’DAN...
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Türkiye genelinde 8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılan Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. Solhan’da SBS’ye katılan 731 öğrenciden Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrencisi Davut ÇİÇEK il ikincisi olurken Atatürk Orta Okulu öğrencilerinden Muhammed Salih DEMİR ise il 10’uncusu oldu.

08 Haziran 2013 Cumartesi günü Türkiye genelinde 1 Milyon 127 Bin 211 öğrencinin başvurduğu 8. sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı. Solhan’da 731 öğrencinin katıldığı SBS sonuçlarına göre Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinden Davut ÇİÇEK il ikincisi olurken 486,284 puanla Solhan’da da en yüksek puanı aldı. İl 10’uncusu olan Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Muhammed Salih DEMİR ise 473,303 puan ile Solhan’da ikinci oldu. Solhan üçüncüsü olan Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrenci Hayrullah ZENGİN 471,116 puanla İl 11’incisi olurken 28 Ağustos Orta Okulu öğrencilerinden Muhammed GÖRÜNEN 466,944 puanla Solhan dördüncüsü il 14’incüsü oldu. Açıklanan sonuçlara göre Bingöl’de başarı gösterip en yüksek puan alan 14 öğrenciden 4’ü Solhan’da eğitim gören öğrenciler olduğu görüldü.

Solhanlı öğrencilerin SBS’de gösterdikleri başarılar ile ilgili görüş belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi AKTAŞ, elde edilen başarının bir çalışma ürünü olduğunu ve eğitim camiası olarak alınan başarıdan dolayı memnun olduklarını ifade etti. Solhan Yatılı Bölge Okulu’nun geçen yılki başarıdan memnun olmadığını bu yıl sergilenen çalışmanın karşılığını öğrencilerinin aldığı derece il aldığını söyleyen AKTAŞ,  alınan başarıdan dolayı öğretmen, personel ve milli eğitim camiası olarak çok mutlu olduklarını ve başarılı olan öğrencileri ve velilerini kutladıklarını söyledi. Solhan’ın eğitimde artık bir seviyeye geldiğini dile getiren AKTAŞ, “Yeter ki; öğretmenlerimiz olsun, çalışma alt yapımız olsun. İlçemizde artık bir başarı çıtası belirlenmiştir. Bu başarıyı ortaöğretimde de göstermemiz lazım. En başarılı öğrenciler Fen Liselerine Anadolu Liselerine gidiyorlar. Bizim de bu yıl pansiyonu faaliyete geçecek olan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisemiz var. Bilgi kültür yarışmasında Fen Lisesi ve Anadolu Liselerini geride bırakarak kalitesini gösterdi. Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisemizde potansiyel var. Artık pansiyonlu da olacak okulumuz. Hem başarılı bir okuldur ve hem de öğrencilerimizin dışarıda yaşayacakları sıkıntıları burada yaşamayacaklardır. Bundan dolayı öğrencilerimizin Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisemizi tercih etmeleri kendileri için iyi olacağı gibi ilçenin orta öğretiminin başarısı için de iyi olacaktır.

SBS sonuçlarına göre Bingöl il 2’ncisi ve İl 11’incisi öğrencilerinin okul müdürü Abdulvahap SALCAN ise, “Öğrencilerimizin elde ettikleri bu başarılar bizleri gururlandırmıştır. Başarı, tesadüf değildir. İstikrarlı ve düzenli çalışmanın bir ürünüdür.  Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 


Bu içerik toplam 847.279 kez gösterildi, Site toplam 1.237.913 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 27 kişi geziyor.

...YÜZEN adalar...
Fatih OKUMUŞ
Solhan Kaymakamı

Haber ve Duyurular
  

         İçişleri Dergisi


           Türk İdare 
             Dergisi      
        
    

www.solhan.gov.tr

E-Posta:solhan@icisleri.gov.tr / Hükümet Konağı / Kat:2 / Solhan Tel:0426 711 20 02 Fax:0426 711 23 46
Ayrıntılı Bilgi:Mehmet Emin OYA